www.pphualfa.pl


Go to content

Bramy garazowe

POZOSTALE PRODUKTY

W ofercie firmy ALFA dostępne są bramy garażowe.
Występują w kilku typach: segmentowe, uchylne, rozwierne dwuksrzydłowe, oraz szerokiej palecie barw i wzorów.
Oferowane przez nas bramy garażowe są bardzo wysokiej jakości i zapewniają bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe idealne rozwiązanie do ogrzewanych garaży.
Zastosowany panel o gruboœci 40 mm jest wypełniony pianką poliuretanową, posiada też uszczelnienia międzysegmentowe. Brama jest wyposażona w uszczelki na całym obwodzie, przy czym uszczelka dolna o budowie komorowej zapewnia idealne przyleganie do posadzki niwelując drobne nierówności podłoża.
Kształt panela eliminuje możliwość zakleszczenia palców między segmentami. Bezpieczny uk;ad sprężyn jest umieszczony w osłonach tuż nad prowadnicami poziomymi. Rozwiązanie to pozwoliło zmniejszyć wysokość nadproża potrzebnego do prawidłowego montażu do 15cm.
Plastikowe klipsy zakładane na sprężyny oraz samoustawne łożyskowane rolki sprawiają, że brama pracuje cicho i sprawnie.
Prowadnice oraz wszystkie elementy konstrukcyjne bramy wykonane są z blachy ocynkowanej, natomiast poszycie jest dodatkowo pokryte warstwą organiczną


Bramy uchylne

Uchylne bramy garażowe to połączenie klasycznej prostoty działania z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Produkowane w każdym niemal rozmiarze i w różnych standardach wyposażenia, stanowią najbardziej popularne rozwiązanie problemów bezpieczeństwa przydomowych garaży.
Atrakcyjny wygląd sprawia, że bramy uchylne doskonale komponują się z każdego rodzaju architekturą. W swojej prostocie, nowoczesnym bryłom dodają surowości i powagi, natomiast w klasycznej zabudowie podkreślają swój ponadczasowy design.
Łatwy montaż końcowy, najwyższe możliwe bezpieczeństwo z optymalnym wykorzystaniem walorów architektonicznych i najwyższy stopień zabezpieczeń to kolejne atuty wyróżniające ten produkt.

Bramy dwuskrzydłowe

Bramy garażowe rozwierne to tradycyjne, chociaż obecnie rzadziej stosowane zamknięcie otworu wjazdowego garażu, bądź innych obiektów gospodarczych, magazynowych czy usługowych.
Cała konstrukcja drzwi wykonana jest z profili zamkniętych ocynkowanych. Solidne stalowe zawiasy, metalowy zamek z wkładką patentową, gumowa uszczelka na całym obwodzie oraz szereg wzmocnień skrzydła stanowią o ich wysokiej jakości konstrukcyjnej.
Rozwierne bramy są wykonywane w kilku wersjach; jako jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe o podziale symetrycznym bądź asymetrycznym. Istnieje możliwość wmontowania dodatkowych drzwi serwisowych w skrzydło bramy, co ma znaczenie w przypadku bram o dużych gabarytach.

Bramy przesuwane

Bramy przesuwane wyśmienicie spełniają funkcję przegród otworów w miejscach, gdzie ze względów ograniczeń przestrzeni nad nadprożem nie można stosować bram segmentowych i rolowanych. Bramy przesuwne umożliwiają zamykanie otworów o dużej szerokości, której nie są w stanie pokonać inne typy bram i dodatkowo są od nich tańsze.

Bramy przesuwane zależnie od charakteru architektonicznego budynku mogą posiadać przeszklenia w postaci okien prostokątnych, zaokrąglonych. Bramy te przeznaczone są głównie do budynków ogrzewanych. Cechuje je dźwiękochłonność i wysoka izolacyjność cieplna. Ograniczenia strat cieplnych gwarantuje dwuścienna konstrukcja segmentów z blachy stalowej wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową (brak mostków termicznych) oraz dookolne i międzysegmentowe uszczelnienia.
Bramy przesuwane wykonane mogą być w postaci jednego płata otwieranego na jedną ze stron otworu lub w postaci dwupłatowej odsuwanej na obie strony otworu. Płaty przesuwane są po wiszącej szynie umocowanej do nadroża i zabezpieczone zamkiem patentowym.

Wszystkie okucia bram zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez cynkowanie lub wykonanie z aluminium. Blachy poszycia segmentów bram przesuwanych posiadają zabezpieczenia powierzchniowe galwaniczne cynkiem lub stopem cynku z aluminium oraz poliestrową powłokę malarską w kolorze białym lub brązowym.

Bramy składane

Bramy składane są przeznaczone do budynków przemysłowych, warsztatowych lub garażowych, a zwłaszcza hal obsługi naprawczej i serwisowej pojazdów. Wbudowane w fasady budynków stanowią ich estetyczne i skuteczne zamknięcie. Zalecane są przede wszystkim do szerokich otworów hal o niskiej częstotliwości przejazdów. Można je również stosować w halach o niskim nadprożu lub gdy wykluczone jest dodatkowe obciążenie konstrukcji dachu. Mogą być osadzane w otworze lub na ścianie za otworem.

Automatyka do bram garażowych

Automatyka proponowana przez naszą firmę w pełni spełnia wymagania klientów zarówno pod względem technologicznym jak i pod względem ekonomicznym.

Produkty najwyższej jakości, niezawodne i proste w obsłudze. Urządzenia sterujące w pełni spełniają obowiązujące normy oraz zwiększają stopień bezpieczeństwa przy obsłudze bram. Automatyka sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych i pozwala na sterowanie bramami bez wykonywania zbędnego wysiłku i opuszczania pojazdu. Zalety tego napędu poznać można zwłaszcza przy wietrze, ciemnościach i złej pogodzie. Pozostajemy w samochodzie otwierając i zamykając bramę garażu, a ponadto automatycznie zapala się zsynchronizowane oświetlenie wnętrza garażu

ALFA | O FIRMIE | KONTAKT | WITRAZE | DRZWI WEJSCIOWE | OKNA I DRZWI PCV | POZOSTALE PRODUKTY | USLUGI | GALERIA | AKTUALNOSCI | Site Map
Back to content | Back to main menu